Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Şubat 2024
Gözlem TV | Dünya'nın Dijital Gözlemcisi
Pamukkale Turizm
Anasayfa » Sağlık » UEDAŞ Kızılay Kan Dostluğu

UEDAŞ Kızılay Kan Dostluğu

Pamukkale Turizm
UEDAŞ Kızılay Kan Dostluğu

UEDAŞ, yaklaşık 9 yıldır gerçekleştirdiği ve bir gelenek haline gelen kan bağışı etkinliğini bu yıl da Türk Kızılayı’nın desteğiyle gerçekleştirdi.

Güney Marmara’da 5 milyonun üzerinde nüfusa elektrik dağıtım hizmeti sağlayan Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ), çalışmalarını sosyal ve kültürel faaliyetlerle besleyerek sürdürüyor. UEDAŞ’ın ilk kez 2014 yılında gerçekleştirdiği ve o günden bu yana geleneksel hale gelen kan bağışı etkinliği, UEDAŞ Genel Müdürlük Kampüsünde kurulan kan aracında çalışanların katılımıyla yoğun bir günü tamamladı. Başladığı günden bu yana bin 300’den fazla kan bağışının gerçekleştiği ‘Kan ver, hayat ver’ projesi her yıl büyümeye devam ediyor.

Uzman hekim eşliğinde yapılan ön muayene işleminde kan vermek için herhangi bir sağlık problemine rastlanmayan 41 gönüllü UEDAŞ çalışanı kan bağışı, 29 gönüllü çalışan ise kök hücre bağışında bulundu. 1 kişinin yaptığı kan bağışı, ihtiyacı olan 3 kişinin kan ihtiyacını karşılarken sağlık durumu kan bağışına uygun olmayan kişilerin kök hücre bağışçısı olması da büyük önem taşıyor. Bu noktada Kızılay yetkilileri UEDAŞ çalışanlarını detaylı bilgilendirirken merak edilenleri de yanıtladı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Pamukkale Turizm
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz